Informace o opatření vlády vzhledem ke COVID-19

Vážení rodiče.

Od středy 14. října 2020 bude na naší škole uzavřen 1. stupeň. Žáci první až páté třídy budou převedení na distanční výuku, která je povinná. Všichni žáci již obdrželi rozpis učiva z českého jazyka a matematiky do 23. 10. Pak následují podzimní prázdniny (od 26. do 30. října). Do školy by měli žáci 1. stupně nastoupit 2. 11. 2020.

Pro žáky druhého stupně platí výjimka pro žáky vzdělávající se dle §16 odst. 9 školského zákona. Tito žáci zatím zůstávají ve škole a plní prezenční formu vzdělávání. Obědy mají zajištěné. Podzimní prázdniny mají stejné jako 1. stupeň (od 26. do 30. října). V úterý 20. 10. odpadá 6., 8. a 9. ročníku odpolední vyučování.

Organizace školního roku 2020 - 2021

Školní rok začíná v úterý 1. 9. 2020

Podzimní prázdniny jsou ve dnech 29. - 30. 10. 2020

Vánoční prázdniny jsou od 23. 12. 2020 a končí 3. 1. 2021

Pololetní prázdniny jsou 29. 1. 2021

Jarní prázdniny jsou ve dnech 1. 2 - 7. 2. 2021

Velikonoční prázdniny začínají ve čtvrtek 1. 4. 2021

Hlavní prázdniny jsou od 1. 7. 2021

Seznam věcí na školní rok 2020 - 2021

• Vybavený penál (pero, obyčejné tužky 2x, guma, ořezávátko)
  • Kvalitní pastelky, fixy
  • 2 velká lepidla v tyčince
  • Kvalitní nůžky
  • Obaly na sešity a učebnice
  • Od 3. ročníku pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, kružítko
  • Pomůcky na Vv a Pv: vodovky, základní tempery, velký plochý štětec, střední kulatý a malý štětec, kelímek na vodu, igelitový ubrus na zakrytí lavice, voskovky, vše v krabici nebo v kufříku.
  • Pomůcky na Pv: převlečení a přezutí na práci na zahradě
  • Pomůcky na Tv: tričko, tepláky, mikinu, obuv do tělocvičny, vše v sáčku nebo tašce
  • Přezůvky
  • Místo látkového ručníku vybíráme 2 balení papírových utěrek
  • 4 kusy toaletního papíru, 1 tekuté mýdlo, 1 celé balení papírových kapesníků
  • Kapesníky, utěrky a toaletní papír budeme ještě vybírat v druhém pololetí.

Učebnice, pracovní sešity a sešity financuje škola. Žáci je dostanou na začátku školního roku a řádně si je obalí!!! Čtvrtky, papíry, barevné papíry, a ostatní materiál na práci v hodinách zakoupí škola z příspěvků SRPŠ.

Příspěvek SRPŠ činí 200 Kč na dítě a vybíráme ho během měsíce září.

Plavecký výcvik

Ve školním roce 2020 - 2021 bude probíhat plavecký výcvik pro druhý, třetí a čtvrtý ročník. Jedná se o deset lekcí, které jsou naplánovány na každou středu pro všechny ročníky. První lekce proběhne 16. 9. 2020. Žáci budou dopravováni do Nového Města pod Smrkem malým autobusem. S sebou budou mít igelitovou tašku s plavkami, ručníkem sprchovým šamponem a děvčata by měla mít hřeben, případně koupací čepici nebo fén na vlasy.

Organizace 1. školního týdne:

Vyučování

od - do

Náplň dne

Odpoledne

Uterý     1. 9.

7:30 –   9:00

Zahájení školního roku, přivítání nových žáků, informace pro rodiče prvňáčků, rozdávání seznamů pomůcek a přihlášek na stravování

Středa   2. 9.

7:30 – 12:00

Sociální hodina, práce na školní zahradě – nutné je mít pracovní oblečení, v případě špatného počasí budeme ve třídě

Čtvrtek   3. 9.

Setkání Ekotýmu – tvorba plánu práce

Třídnické práce – rozdávání rozvrhů, učebnic a sešitů. Nezapomeňte doma vše obalit! Žáci musí mít s sebou aktovku na učebnice.

Pátek     4. 9.

Dokončení plánů Ekoškoly

Výlet na kolonádu s překvapením při pěkném počasí.

Konec školního roku 2019/2020

Předávání vysvědčení proběhne 30. června 2020 od 7.30 do 8:00 hodin. Čas je přizpůsoben příjezdu a odjezdu autobusů. Žáci budou z důvodu bezpečnosti přebírat vysvědčení ve svých třídách. Odpadá společné rozloučení se školním rokem. Žáci, kteří se neúčastnili prezenční výuky a vzdělávali se distančně, jsou povinni přinést Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (lze si je stáhnout z internetu nebo vyzvednout ve škole). Dále prosíme tyto žáky, aby donesli všechny učebnice k odevzdání.

Nástup žáků 1. stupně do školy

Vážení rodiče,

v pondělí 25. 5. 2020 bude obnovena docházka žáků 1. stupně do školy. Nástup žáků není povinný, je na uvážení rodičů, zda své dítě ke školní docházce přihlásí. Výuka na dálku bude probíhat i nadále. Pokud dítě do školy nepošlete, nárok na ošetřovné zůstává zachován.

Výuka bude probíhat od 7:45 do 12:00 hodin každý den.

Žáci budou rozděleni do skupinek podle ročníků. Každá skupina bude v jiné třídě se svou učitelkou a jednou asistentkou. Ve skupině budou tři až čtyři žáci.

Stravování (obědy) žáků v MŠ není možné.

Žáci budou vzděláváni ve všech předmětech s výjimkou Tv. Rozvrh obdrží v pondělí 25. 5., pondělní rozvrh je stejný se starým. Žáci si přinesou pomůcky na český jazyk, matematiku, prvouku (2. a 3. ročník) a přírodovědu (5. ročník).

Rodiče jsou povinni zajistit dítěti dvě roušky na den. V jedné žák dorazí do školy, druhou bude mít v sáčku a během dopoledne si roušku vymění.

Nutné je dodat škole Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Formulář máte všichni v e-mailové poště. Lze si jej též vyzvednout ve škole.

Mgr. Gabriela Ouhrabková                                                                                                                                        ředitelka školy

Zápis do první třídy pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče, máte zájem o naši školu?

I v současně nepříznivé situaci jsme povinni vyhlásit zápis do první třídy. Podmínky letošního zápisu se budou poněkud lišit vzhledem k mimořádným bezpečnostním opatřením vlády ČR. Zápis bude probíhat v týdnu od 20. do 24. dubna 2020. Nežli se dostavíte do školy, kontaktujte paní ředitelku na telefonním čísle +420 482 322 174 nebo +420 724 254 355. Po telefonické konzultaci obdržíte pokyny jak dále postupovat. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás i Vaše dítě.