Dýňohraní ve škole

DÝŇORANÍ VE ŠKOLE

30.9. 2014

Na konci září byl nejvyšší čas sklizně z naší školní zahrady. Podařilo se nám vypěstovat i dýně a tak jsme se rozhodli, že podzim naše Ekoškola započne akcí, kterou jsme nazvali Dýňohraní.

Dýňohraní jsme naplánovali na 30.9. v rámci hodin PV. Paní učitelka Hovorková na úvod akce seznámila děti s plánem hodiny a se zajímavostmi, které se týkaly pěstování a zužitkování dýní. Např., že největší vypěstovaná dýně měla v průměru 4m a vážily okolo 900kg, že dýně se běžně využívá v kuchyni – kompot, polévka, hranolky. A poté jsme se pustili všichni do díla.

V jedné skupině jsme dlabali a vykrajovali dýně na okrasu zahrady. Také jsme přebírali semena na sušení.

A druhá skupina tvořila papírové dýničky k výzdobě školy a pracovala s přírodninami, které se nasbíraly a nasušily v rámci hodin.

Dýňohraní se nám velice vyvedlo a užili jsme si mnoho legrace.

Základní škola Lázně Libverda